KOSTELKA Miroslav

Lidé, jejichž příjmení začíná písmenem K.

Moderátor: Boblig von Edelstadt

Odpovědět
Uživatelský avatar
Inkvizitor
Administrátor
Příspěvky: 494
Registrován: 24.12. 2010 12:05

KOSTELKA Miroslav

Příspěvek od Inkvizitor » 29.12. 2010 09:59

ministr obrany
od 9. 6. 2003 do 4. 8. 2004
portret.jpg
Zdroj: http://www.vlada.cz
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Inkvizitor
Administrátor
Příspěvky: 494
Registrován: 24.12. 2010 12:05

Oficiální životopis

Příspěvek od Inkvizitor » 29.12. 2010 10:00

Narodil se 31. ledna 1951 ve Františkových Lázních.

V letech 1969 – 1974 studoval obor letištní technické zabezpečení na Vojenské akademii v Brně, v roce 1985 na téže akademii, vyšší akademický kurz.
V letech 1986 – 1987 absolvoval operační postgraduální studium a v letech 1996 – 1997 NATO Defence College v Římě.
Vojenskou kariéru zahájil jako velitel praporu, postupně pak byl jmenován zástupcem náčelníka týlu protivzdušné obrany státu (1982 – 1987), zástupcem velitele letectva a protivzdušné obrany státu (1987 – 1992), náčelníkem štábu hlavního týlu (1992 – 1993), inspektorem logistiky AČR.
V letech 1998 – 2002 zastával funkci přidělence obrany při Velvyslanectví ČR v Kanadě.
1. 2. 2002 převzal funkci zástupce náčelníka Generálního štábu AČR.
1. 5. 2003 byl jmenován do funkce prvního náměstka ministra obrany a od 9. 6. 2003 zastává funkci ministra obrany.
Za své výkony ve službách armády získal řadu významných ocenění, mj. Čestný pamětní odznak za službu v IFOR, Medaili OSN „Za službu míru“, francouzský řád Orde National du Merite“, Medaili AČR III. stupně, Čestný pamětní odznak AČR Přemysla Otakara II.

Je ženatý, má dvě dcery a jednoho syna.

Zdroj: http://www.vlada.cz

Uživatelský avatar
Inkvizitor
Administrátor
Příspěvky: 494
Registrován: 24.12. 2010 12:05

Jmenování na Pražském hradě

Příspěvek od Inkvizitor » 29.12. 2010 10:01


Odpovědět

Zpět na „K“