RYCHETSKÝ Pavel

Lidé, jejichž příjmení začíná písmenem R.

Moderátor: Boblig von Edelstadt

Odpovědět
Uživatelský avatar
Inkvizitor
Administrátor
Příspěvky: 494
Registrován: 24.12. 2010 12:05

RYCHETSKÝ Pavel

Příspěvek od Inkvizitor » 28.12. 2010 22:26

místopředseda vlády
od 15. 7. 2002 do 4. 8. 2004
ministr spravedlnosti
od 15. 7. 2002 do 5. 8. 2003
portret.jpg
Zdroj: http://www.vlada.cz
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Inkvizitor
Administrátor
Příspěvky: 494
Registrován: 24.12. 2010 12:05

Oficiální životopis

Příspěvek od Inkvizitor » 28.12. 2010 22:27

Narodil se 17. srpna 1943 v Praze.

Po ukončení studií na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v roce 1966 a složení soudcovské zkoušky působil na této fakultě jako odborný asistent katedry občanského práva až do roku 1970, kdy musel z politických důvodů odejít.
Následně pracoval jako podnikový právník postupně v obchodní agentuře Fortuna, Mladé frontě a ve stavebním bytovém družstvu.

Tři roky členem komunistické strany, ze které vystoupil v roce 1969. Spoluzakladatel a prvosignatář Charty 77, spoluzakladatel OF a představitel liberálního klubu OF, později Občanského hnutí (SD), v roce 1995 vstoupil do ČSSD.

V roce 1990 byl jmenován Generálním prokurátorem ČR a v červnu místopředsedou vlády ČSFR a předsedou Legislativní rady vlády.
Od roku 1992 vykonával advokátní praxi a přednášel politologii na fakultě mezinárodních vztahů VŠE.
V letech 1990 až 1992 předseda Jednoty českých právníků, v letech 1992 až 1998 prezident správní rady nadace Pro Bohemia, zakladatel Nadačního fondu občanů Prácheňska.

V roce 1996 byl ve volebním obvodu č. 12 (Strakonice) zvolen senátorem s mandátem do 23. listopadu 2002, až do jmenování místopředsedou vlády ČR zastával funkci předsedy Ústavně - právního výboru Senátu Parlamentu ČR.
1998 - 2002 místopředseda vlády a předseda legislativní rady vlády. Zároveň předseda Rady vlády pro výzkum a vývoj, Rady vlády pro záležitosti romské komunity a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Od 17. října 2000 do 1. února 2001 vykonával funkci ministra spravedlnosti ČR.

Je ženatý, má tři děti.

Zdroj: http://www.vlada.cz

Uživatelský avatar
Inkvizitor
Administrátor
Příspěvky: 494
Registrován: 24.12. 2010 12:05

Ve vládě Miloše Zemana

Příspěvek od Inkvizitor » 29.12. 2010 12:51

místopředseda vlády a předseda Legislativní rady vlády
od 22. 7. 1998 do 12. 7. 2002

Odpovědět

Zpět na „R“