Vkládání obrazových a jiných příloh

O všem, co souvisí s provozem, údržbou, technickými problémy fóra, návrhy a připomínkami uživatelů.

Moderátor: Inkvizitor

Zamčeno
Uživatelský avatar
Inkvizitor
Administrátor
Příspěvky: 494
Registrován: 24.12. 2010 12:05

Vkládání obrazových a jiných příloh

Příspěvek od Inkvizitor » 24.12. 2010 23:50

Pro dodržení určité estetické úrovně na fóru je jeho administrací věnována maximální pozornost grafické stránce jednotlivých příspěvků. Proto Vás, kteří se rozhodnete vkládat do svých příspěvků obrazové a jiné přílohy, přečtěte si, prosím, následující informace.

Tento systém umožňuje tři způsoby vkládání příloh:

1. tzv. klasicky - to znamená, že přílohy se ukládají za textovou část pod sebe a je nutné dbát na to, že první se vždy zobrazuje posledně vložený obrázek S tím je nutné počítat, pokud trváte na chronologii v zobrazování (např. od velkého celku, přes celek, polocelek, detail, větší detail atd.)
Poznámka: vývojáři systému údajně pracují na verzi, která bude umožňovat řazení náhledů i vedle sebe do řádků, což vypadá nejen lépe, ale umožňuje maximální využití místa v celém příspěvku.
2. přímo do příspěvku - po "nahrátí" přílohy do databáze, lze vybrat místo v textu kurzorem a stisknout tlačítko "Umístit do příspěvku". V náhledu si pak můžete ještě před odesláním celého příspěvku zkontrolovat umístění obrázku v textu.
3. kombinovaný - umožňuje vybrat některé obrázky a vložit je přímo do textu a některé ponechat na konci textu jako klasické přílohy.

Obrazové přílohy můžete vkládat do databáze v maximální velikosti 1280x960px, což pro většinu uživatelů představuje pohodlný komfort při jejich zobrazování a prohlížení (nemusí používat POSUVNÍK ). Zároveň se tím šetří místo na serveru. Každý z autorů může pak do poznámky v příspěvku uvést, že na vyžádání lze poslat snímky v maximálním rozlišení.

Textové přílohy ke stažení, v podobě dokumentů v různých povolených formátech, doporučujeme vkládat do příspěvku na samý konec textu Ve výsledku se zobrazí nad čarou s případným Vaším podpisem.

Prosíme, dodržujte tato pravidla!
Děkujeme.

Administrace fóra

Zamčeno

Zpět na „Technické a provozní záležitosti“